24 hodinový servis tísňové pomoci pro občany

Naše společnost zajišťuje bezpečnost nejen proti loupežníkům a násilníkům, ale poskytujeme a zlepšujeme i kvalitu života starších potřebných občanů – seniorů a handicapovaných občanů ve společnosti tím, že aplikujeme specielní zařízení do jejich domovů, které jim umožní zůstat ve svých obydlích tak dlouho, než budou muset vyhledat pomoc ve specializovaných zařízeních, domovech důchodců a penzionech.

Naše zařízení funguje bez použití pevné linky a je ho možné kdykoliv jednoduše kamkoliv přemístit (třeba na chatu či chalupu).

Cíl projektu a filosofie tísňové péče

Tísňovou péči, která bude působit na území našeho města by měla být řešena s rozmyslem a výhledem do budoucnosti. Je strašně jednoduché vstoupit do něčeho, co je určitě již zaběhnuté, ale funguje na zastaralých technických řešeních.

Tísňová péče má zajistit všem, kdo žijí osaměle, či jsou nějak zdravotně handicapovaní, pocit bezpečí a pomoc v krizové situaci. Služba je k dispozici 24 hodin denně. Klient při sobě nosí tlačítko (pager), které v případě nouze zmáčkne a tím se spojí prostřednictvím DANIA nebo jiných zařízení s dispečinkem. Vyškolený pracovník centrálního pultu zjistí příčinu problému a zajistí odpovídající kvalifikovanou pomoc. Tou je výjezd pracovníka tísňové péče, který v případě pádu pomůže klientovi vstát, umožní vstup rychlé zdravotnické pomoci či hasičům v případě živelné pohromy.

Zkrátka na žádnou obtížnou situaci nemusí být klient tísňové péče sám, má možnost přivolat si pomoc. Součástí nabízené služby je i možnost zabezpečení bytu klienta v době jeho nepřítomnosti. Pokud vstoupí osoba, která není seznámena se zabezpečovacím systémem, dá DANIUS zprávu dispečinku o neoprávněném narušení bytu.