Pult centrální ochrany

Dohledové a Poplachové Přijímací Centrum - DPPC- - (dříve -- Pult centrální ochrany PCO)

Dohledové a Poplachové Přijímací centrum DPPC /dříve Pulty centrální ochrany – PCO/ jsou neodmyslitelnou součástí EZS i CCTV.

V dnešní době, kdy je většina lidí lhostejná k dění kolem sebe. Proto je nutné informaci o poplachu předat do míst, kde na ni bude adekvátně reagováno. Siréna, která bliká a houká na fasádě domu již není dostatečným podnětem k vyvolání odpovídající reakce okolí. Pokud zvolíte připojení na PCO, máte záruku plně profesionálního zásahu v případě jakéhokoliv narušení.

DPPC splňuje veškeré kategorie zabezpečení za určitých podmínek a použití jiných a záložních technologii pro komunikační cesty na PDDC s použitím mechanických doplňků, jak ukládá legislativa, může systém splňovat i stupeň zabezpečení kategorie 4.

Operátor PCO ví jakým způsobem a kudy byl objekt narušen – PCO přesně lokalizuje místo narušení objektu podle instalovaných detektorů a dispečer(ka) poté upraví způsob zásahu. PCO monitoruje i technický stav zařízení jako je např. vadný zálohovací akumulátor, chyba detektoru, potřebu servisu, atd.

Zprávu o narušení lze předávat na PCO mnoha způsoby. Vysvětlivky podle nové legislativy:
  • DPPC – Dohledové a Poplachové Přijímací Centrum (PCO)
  • PZTS – Poplachové a Zabezpečovací a tísňové Systémy (EZS)
  • PTS – Poplachový a Tísňový Systém